TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ SAVAITĖ

Balandžio 23 – 27 dienomis mokykloje vyko tiksliųjų mokslų savaitė. Organizatoriai per penkias dienas stengėsi parodyti, kad tikslieji mokslai nėra vien nuobodžios taisyklės ir griežti skaičiai. Savaitės atidarymo dieną (pirmadienį) buvo surengta 5-oms klasėms skirta viktorina „Gyvenkime sveikai“. Ją organizavo matematikos mokytojos Inga Sodaitienė ir Irma Senikaitė, renginį vedė 8c klasės mokinys Erikas Jankūnas. Penktokai rungtyniavo tarpusavyje estafetės rungtyse, spręsdami loginius uždavinius, rinkdami bulves ir skaičiuodami jų kainą. Nedideliu taškų skirtumu laimėjo 5c klasė. Antradienį informacinių technologijų mokytojai Vytautas Petkevičius ir Jūratė Butkienė organizavo mokomuosius kompiuterinius žaidimus 5 – 6 klasių mokiniams. Trečiadienį, pačiame tiksliųjų mokslų savaitės viduryje, vyko informacinių technologijų konkursas „Simbolis“, kuriame dalyvavo 9 – 11 klasių mokiniai. Matematikos mokytojos Rosita Semelevičienė ir Regina Vaitkevičienė šią dieną skyrė konkursui „Linksmoji matematika“. 6a, 6b, 6c klasės mokiniai aktyviai dalyvavo matematikos konkurse, o nugalėtojais tapo 6c klasės komanda. Ketvirtadienį 10 klasių mokiniai galėjo išbandyti savo jėgas spręsdami pagrindinio ugdymo pasiekimų matematikos bandomąsias užduotis, abiturientai šią dieną dalyvavo matematikos bandomajame valstybiniame egzamine. Šią dieną matematikos – informatikos integruotą pamoką 5a klasei vedė matematikos mokytoja Inga Sodaitienė, bei informacinių technologijų mokytoja Jūratė Butkienė. Tiksliųjų mokslų savaitės uždarymas vyko penktadienį. Tą dieną buvo gausu renginių. Matematikos mokytoja Irma Senikaitė surengė 6 – 12 kl. mokinių mokslinę – praktinę konferenciją „Matematikos karalienės paslaptys“. Konferencijoje dalyvavo beveik 40 mokyklos moksleivių. Jie skaitė pranešimus apie matematiką ir profesijas, matematiką ir meną, matematikos ryšį su kitais mokomaisiais dalykais. Konferencijoje buvo galima pasidalinti savo atradimais, bei matematikos kūrybiniais darbais. Džiugino tai, kad mokiniai drąsiai kalbėjo apie matematikos įtaką jų gyvenimui. 12a klasės moksleivis Tadas Saveikis skaitė pranešimą tema „Matematikos ryšys su kulinarija“ bei demonstravo savo kulinarinius gebėjimus (iškepė ritinio formos tortą, tiksliai apskaičiavo jo tūrį, masę, sunaudotų produktų proporcijas ir kt.), tuo pradžiugindamas ir paįvairindamas konferencijos programą. Gegužės 3 d. 10 – 12 kl. mokiniai aktų salėje organizavo renginį „Ateities lyderiai“. Turnyrą vedė dvyliktokai Martynas Barauskas ir Iveta Drulytė. Mokiniai gerai praleido laiką, išbandė savo žinias. Dešimtokų komanda laimėjo prieš vienuoliktokus.

Linksma ir pramogų kupina savaitė buvo uždaryta aktų salėje. Organizatoriams ir dalyviams įteikti padėkos raštai. Organizatoriai tikisi, kad pavyko parodyti visiems, jog tikslieji mokslai taip pat gali būti patrauklūs ir nenuobodūs.

Tiksliųjų mokslų metodinės darbo grupės nariai